+پوشش سنتی مردم لک

مهدی زینی

من مهدی زینی ا صلانی متولد 1337-الشتر ،کارشناس زبان و ادبیات فارسی ،دبیر باز نشسته ی آموزش و پروش ،نویسنده ی دو کتاب رد پای پیشینیان «فرهنگ عامه ی لکی» و کتاب شرح و بیان توصیفی برخی واژه های لکی که هر دو در دست چاپ هستند.هم اکنون در مورد معرفی زبان و فرهنگ لکی فعالیت می کنم.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۳ پاسخ‌ها

  1. له ک گفت:

    با درود و پیشاپیش سپاس که نظر مخالف را درج می کنید. من له ک باله ن هستم و درمورد پوشش لک ها تحقیق هم کرده ام. درمورد پوشش مردان با شما موافق نیستم. لکها میزه ر یا ره شتی بر سر می بسته اند و هنوز هم پیرمردها این را دارند. شلواری شبیه کردهای کرمانشاه می پوشند و پاپوششان هم کلاش است. پوششی شبیه لباس لرها در همه جای ایران تا پیش از پهلوی رایج بوده و این تقریبا لباس رسمی ایران بوده شامل قبا و شلوار فارسی. این را معمولا خوانین برتن می کرده اند و در عکسهای قدیم کردستان هم دیده میشه.

  2. له ک گفت:

    با درود و پیشاپیش سپاس که نظر مخالف را درج می کنید. من له ک باله ن هستم و درمورد پوشش لک ها تحقیق هم کرده ام. درمورد پوشش مردان با شما موافق نیستم. لکها میزه ر یا ره شتی بر سر می بسته اند و هنوز هم پیرمردها این را دارند. شلواری شبیه کردهای کرمانشاه می پوشند و پاپوششان هم کلاش است. پوششی شبیه لباس لرها در همه جای ایران تا پیش از پهلوی رایج بوده و این تقریبا لباس رسمی ایران بوده شامل قبا و شلوار فارسی. این را معمولا خوانین برتن می کرده اند و در عکسهای قدیم کردستان هم دیده میشود.

  3. له ک گفت:

    البته لکهای مرکز  لرستان تحت تاثیر لرها یا به علت نزدیکی بیشتر به زندگی شهری، لباس شبیه لرها میپوشیده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 78 = 82